پیشنهاد ویژه سرورهای اجاره به شرط تملیک با سی پی یو های نسل جدید E5-2660 با راه اندازی سرویس های جدید فراسو و زیر ساخت 80 گیگابیتی فراسو به همراه DDoS Protection سخت افزاری ، …

آموزش نصب دایرکت ادمین در سرور مجازی لینوکس

آموزش نصب دایرکت ادمین

دایرکت ادمین روی سیستم عامل لینوکس قابل راه‌اندازی است، اما روی همه نسخه‌های این سیستم عامل قابل راه‌اندازی نیست.

نسخه‌های لینوکس که دایرکت ادمین روی آنها نصب می‌گردد :

اگر به دنبال سرور مجازی یا اختصاصی با کانفیگ مخصوص دایرکت ادمین هستید حتما صفحه خرید سرور مجازی فراسو را مشاهده کنید.

نحوه نصب دایرکت ادمین

برای راه‌اندازی و آماده‌سازی سرور برای دایرکت ادمین ابتدا دستور زیر را در کنسول SSH سرور وارد کنید.

نصب دایرکت ادمین در CentOS (سنت او اس)

نصب دایرکت ادمین روی Debian 7

نصب دایرکت ادمین روی Debian 8

نصب دایرکت ادمین روی Debian 9

نصب دایرکت ادمین روی FreeBSD

به طور پیش فرض FreeBSD تمام پیش نیازها را داراست.  اما برای نصب CustomBuild نیاز به gmake دارید و باید آنرا نصب کنید، شما می‌توانید برای نصب gmake دستور زیر را اجرا کنید:

نصب DirectAdmin

حالا سرور شما آماده است تا دایرکت ادمین را با دستورات زیر روی آن نصب کنید. دقت کنید وقتی شما از FreeBSD استفاده می‌کنید، دستور fetch را جایگزین دستور wget کنید.

وقتی شما به عنوان یک کاربر غیر روت به SSH متصل می‌شوید، باید دسترسی حساب کاربری خود را به SSH مجاز کنید. اگر این کار را نکنید نمی‌توانید از طریق SSH دسترسی پیدا کنید و دایرکت ادمین را نصب کنید.

/etc/ssh/sshd_config را با AllowUsers your_username  اضافه کرده و سرور خود را ری‌استارت کنید.

CustomBuild از شما می‌خواهد که دستورات pre-install  را اجرا کنید.

ما به شما پیشنهاد می‌دهیم که دستورات pre-install را قبل از اجرای تنظیمات دایرکت ادمین اجرا کنید. برخی از تنظیمات نیاز به perl در توابع دارد، که در بعضی از minimal Operating Systems به شکل پیش فرض وجود ندارد که باعث می‌شود فایل تنظیمات با مشکل مواجه شود.

در این مرحله دایرکت از شما Client ID را می‌پرسد. این شناسه‌ای است که ما در دایرکت ادمین داریم و همیشه 17373 است. License ID برای سرور شما منحصر به فرد است، که می‌توانید از بخش خرید لایسنس دایرکت ادمین تهیه کنید. در نهایت، Hostname سرور خود را بنویسید.

اگر همه موارد را درست وارد کردید، y را زمانی بزنید که دایرکت ادمین می‌پرسد ” Is this correct? “

در این مرحله Y را زمانی وارد کنید که IP با IP در لایسنس منطبق است.

دوباره بررسی کنید تا مطمئن شوید که IP شما درست است. در صورت تطابق IP، y را بزنید.

در این مثال، ما دایرکت ادمین را روی CentOS 7 نصب کردیم. دایرکت ادمین آن را به عنوان Enterprise 7.0 تشخیص می‌دهد، در صورت درست بودن y را وارد کنید و اگر مشکلی برخوردید نصب را کنسل کنید و با تیم پشتیبانی Faraso.org ارتباط برقرار کنید.

اگرY را وارد کنید دایرکت ادمین به صورت پیش‌فرض سرویس‌هایی مثل PHP، وب سرور و ایمیل را نصب می‌کند و در صورتی که N را وارد کنید، این سرویس‌ها روی سرور شما نصب نمی‌شود. بهتر است اجازه دهید به صورت پیشفرض نصب کند.

این مورد را yes وارد کنید تا تنظیمات قدیمی شما از دست نرود. در غیر اینصورت options.conf موجود را از دست خواهید داد.

هر وب سرور مزایا و معایب خود را دارد. در جدول زیر می‌توانید مزایا و معایب آنها را مطالعه کنید. ما به شما پیشنهاد می‌دهیم از nginx_apache استفاده کنید تا بتوانید از عملکرد nginx و ویژگی‌های Apaches بهره‌مند شوید.

وب سرور

مزیت

عیب

Apache

ویژگی‌های زیادی دارد و انعطاف‌پذیرتر از

Nginx است

در کل، کندتر از Nginx است که علت آن ویژگی‌های بیشتری است که دارد

Nginx

سریع‌تر از Apache

 

انعطاف‌پذیری کمتری نسبت به Apache دارد (از

Htaccess پشتیبانی نمی‌کند)

nginx_apache

 

استفاده از سرعت Nginx و ویژگی‌های Apache

نیاز به حافظه بیشتر

litespeed

 

ساخته شده برای وب سایت‌های با ترافیک بالا

یک محصول تجاری به صورت رایگان یا پولی

 

در کل، Pureftpd از حافظه کمتری در مقایسه با Proftpd استفاده می‌کند. Proftpd ویژگی‌های بیشتری به شما ارائه می‌دهد. برای نصب‌های پیش فرض، pureftpd به تنهایی کافی است.

ما به شما پیشنهاد می‌دهیم که همیشه از آخرین نسخه PHP استفاده کنید اما مطمئن شوید که نرم‌افزاری که قرار است اجرا کنید در تطابق با نسخه PHP باشد.

نکته: وقتی شما مجبور شوید که نسخه‌های قدیمی PHP را اجرا کنید که توسعه دهندگان پشتیبانی نمی‌کنند، به شما پیشنهاد می‌دهیم از CloudLinux استفاده کنید. آنها پچ‌های امنیتی که با نسخه‌های جدید PHP به هماهنگ شده را backport می‌کنند و درنتیجه احتمال آسیب‌پذیری سرور شما را کاهش می‌دهند. همچنین، می‌توانید چند نسخه PHP را همزمان داشته باشید و هر کاربر می‌تواند ماژول‌های PHP موردنظر خود را در دایرکت ادمین یا Cpanel انتخاب کند. در کنار این مزایا، CloudLinux ویژگی‌های امنیتی بیشتری به سرور شما اضافه می‌کند. برای خرید لایسنس CloudLinux به این صفحه مراجعه کنید.

اگر از CloudLinux استفاده نمی‌کنید، می‌توانید دومین نسخه PHP را در اینجا انتخاب کنید. دقت کنید که تنها CloudLinux می‌تواند نسخه‌های قدیمی PHP را با آخرین patcheهای امنیتی اجرا کند.

با mod_ruid2، شما می‌توانید Apache را به عنوان کاربر محلی لینوکس اجرا کنید که می‌تواند امنیت سرور شما را بهبود بخشد. این ویژگی‌ مخصوص Apache و mod_php است.

شما می‌توانید Ioncube و Zend Guard Loader را همزمان اجرا کنید. آنها ماژول‌هایی هستند که کدهای رمزگذاری شده PHP را اجرا می‌کنند. ما به شما پیشنهاد می‌دهیم که این ماژول را روی محیط‌های هاستینگ مشترک اجرا کنید که یک ویژگی بسیار پرطرفدار است. اگر تنها از سرور برای خودتان استفاده می‌کنید یا برای یک مجموعه محدود از برنامه‌ها استفاده می‌کنید، باید چک کنید آیا این ماژول‌ها به را نیاز دارید یا خیر.

Suhosin یک لایه امنیتی اضافی روی سرور است که برای PHP استفاده می‌شود. تجربه ما این است که این کار می‌تواند مشکلات امنیتی محیط هاستینگ اشتراکی را حل کرده. فقط بررسی کنید که این تنظیمات مشکلی را برای شما ایجاد می‌کند یا خیر، چرا که این موضوع باعث بلاک شدن یا جلوگیری از ورود برخی اطلاعات شود.

Exim به شما اجازه ارسال و دریافت ایمیل روی پروتکل SMTP را میدهد و برای هر هاست معمولی موردنیاز است. Dovecot نیز برای دریافت ایمیل‌هایی است که از POP3 یا IMAP استفاده می‌کنند. با phpMyAdmin شما می‌توانید پایگاه‌داده‌های MySQL را مدیریت کنید (دایرکت ادمین ورودها را نیز با این مورد بررسی می‌کند). شما می‌توانید ایمیل‌ها را با Roundcube خوانده اما به شما پیشنهاد نصب SquirrelMail را نمی‌دهیم.

اگر n را وارد می‌کنید، سرور mirror ها را از سرور اصلی دریافت می‌کند. این سرور سرعت پایینی برای دریافت دارد و پیشنهاد نمی‌شود و اگر Y را بزنید اجازه استفاده از سریع‌ترین سرورها و دریافت بروزرسانی‌ها را می‌دهد که ممکن است چند ساعت دیرتر از سرور اصلی فایل‌ها روی آنها قرار بگیرد. ما به شما پیشنهاد می‌دهیم که برای نصب، Y را بزنید و زمانی که فایل ضروری نیاز داشتید به فایل سرور اصلی متصل شوید. (files.directadmin.com).

وقتی نصب دایرکت ادمین انجام شد، اطلاعات زیر را روی سرور خود را خواهید دید:

حتماً بعد از پایان نصب سرور خود را ریبوت کنید.

همچنین می‌توانید آموزش کنترل پنل دایرکت ادمین را در وبلاگ فراسو مشاهده کنید.

امتیاز کاربران :

(+98) 021-71326
تماس با ما
  • تهران خیابان شریعتی چهارراه طالقانی خیابان طاهریان جنب بن بست تیموریان پلاک 61 واحد 1
  • 021-71326
  • 021-77624118
namad

در شبکه های اجتماعی با ما همراه شوید!