همانطور که مستحضر هستید، طبق اطلاع رسانی های جدیدی که توسط رجیسترر ثبت دامنه ریسلو ارسال شده است، اخبار و شایعات بسیاری در مورد “محدودیت هایی برای دامنه های بین مللی توسط ایرانیان ایجاد خواهد شد”، “تحریم جدید ریسلو” و موارد دیگری که باعث ایجاد رعب و وحشت برای تمامی کاربرانی که دارای دامنه بین المللی میباشند شده است.

واقعیت این ماجرا چیست و عواقب آن برای کاربرانی که دامنه خود را در این رجیسترر دارند چیست؟

طی مکاتبات متعددی که شرکت فراسو با شرکت ریسلو جهت شفاف سازی این مورد جهت آسودگی خیال کاربران انجام داده است. در مورد این واقعیت ، سوال ها و نگرانی های کاربران به اطلاع میرساند که شرایط جدید شرکت ریسلو برای کاربران ایرانی آنطور که مطرح شده است نمیباشد و واقعیت این مطلب بدین صورت هست که کاربرانی که با مشخصات ایرانی دامنه خود را ثبت نموده اند تا 3 ماه از تاریخ این اطلاعیه امکان تمدید را بدون هیچ مشکلی خواهند داشت ، ولی برای کاربران و نمایندگانی که با مشخصات ایرانی پنل دارند از تاریخ 18 جولای، فقط امکان ثبت دامنه جدید را نخواهند داشت و هیچ اختلالی در دامنه هایی که از قبل توسط کاربران ایرانی ثبت شده است وجود نخواهد داشت . تمامی دامنه ها تا 3 ماه بصورت عادی با قیمت نرمال امکان تمدید را خواهند داشت و بعد از آن نیز باز هم مشکلی در تمدید نخواهند داشت و تنها تمدید با قیمت خیلی بالاتر خواهد بود . از این رو کاربران گرامی به شایعات و مواردی که در این مورد طرح شده است توجه نکنید و اطمینان داشته باشید دامنه ها در اولین فرصت به رجیسترار جدیدی که توسط فراسو انتخاب شده است منتقل خواهد شد.

چرا شرکت های ایرانی و فراسو بیشتر ریسلو را جهت ثبت دامنه انتخاب نمودند ؟

کاربرانی که از قبل در این حوضه فعال بودند حتما در خاطر دارند که حدود 3 سال پیش تمام شرکتهای ایرانی با رجیسترار بسیار خوب و از همه نظر عالی ریسلر کلاب همکاری میکردند که شرکتی هندی بود و هیچ مشکلی هم با ایرانی ها نداشت اما طی تغییر و تحولاتی که در این شرکت انجام شد و بخش اعظم سهام این شرکت به آمریکایی ها منتقل شد ایران وارد لیست تحریم شرکت ریسلر کلاب شد و برای ایرانی ها مقصدی اجباری با نام ریسلو تعریف شد ، اما از ابتدا هم ریسلو مقصد باب میل فراسو نبود و تنها جهت تحمیل نشدن هزینه انتقال بود که به ناچار کاربران را به این شرکت منتقل نمودیم . ریسلو شرکتی که حتی پلتفرم آنلاین سرویس دهی آن بقدری باگ داشت که با افزودن تیم ساپورت بسیار ضعیف آن کلافگی بی پایان را برای مشتریان خود بوجود آورده بود . کاربران ایرانی با وجود کاستی های بسیاری که این رجیسترر داشت اهم از عدم پشتیبانی صحیح و به جا، امکانات بسیار پایین حتی در سطح اولیه مانند هویز پرایویسی ، قفل دامنه (که جدیدا اضافه کرده است!) با این رجیسترر ساخته بودند ولی با شرایط جدیدی که این رجیسترر برای کار کردن با کاربران ایرانی، ایجاد کرده است شرایط را سخت میکند و قطع به یقین به این معنا نیست که همه دامنه های کاربران ایرانی از دسترس خارج یا مشکلات جدی برای آنها ایجاد خواهد شد.

همچنین شرکت فراسو سامانه پاسارگاد از چند ماه قبل با رجیستررهای بین المللی  بسیار زیادی بصورت حضوری و غیرحضوری در این خصوص جلسات و مکاتباتی داشت، که بیشتر از 2 ماه میباشد ، با یک رجیسترر بسیار قدرتمند با قیمت رقابتی به توافق نهایی رسیده و ثبت دامنه های بسیار زیادی نیز در این مدت از طریق همین رجیسترر انجام شده است . این اطمینان خاطر به همه کاربران داده میشود همانطوری که در زمان تحریم سایر سرویس دهنده ها مانند whmcs  و سی پنل، که هیچ کدام از سرویس های فراسو با مشکل مواجه نشد، در این خصوص نیز با تدابیر اندیشده شده توسط شرکت فراسو جای هیچ نگرانی نیست.

در این راستا به جهت آسودگی نمایندگان نیز تدابیری در نظر گرفته است، که کاربران بدون هیچ مشکلی در کمترین زمان و بدون هیچ دردسری بتوانند دامین کاربران خود را به پلتفرم جدید شرکت انتقال دهند.

اسپم فیلتر، هویز پرایویسی ، DNS Sec ، از عمده امکانات این رجیسترر جدید میباشد که همواره مورد درخواست کاربران ایرانی برای دامنه های بین المللی میباشد.

در رجیسترر جدید فراسو تایید دامنه های بین المللی مانند ریسلو نیست و در همان لحظه ثبت، فعال شده و قابل استفاده میباشد . برای تایید ایمیل کاربر فرصتی چند روزه ارائه میشود تا در این مدت احراز هویت ایمیل کاربر ثبت کننده انجام گیرد و در صورت عدم تایید و احراز هویت، دامنه موقتا غیرفعال میشود تا ایمیل کاربر تایید گردد. همچنین امکان ارسال مجدد ایمیل جهت تایید توسط کاربر را نیز دارا میباشد و به طور کلی دارای امکانات کامل یک رجیسترار استاندارد بین المللی میباشد ، همچنین پنل نمایندگی دامنه بین المللی فراسو توسط تیم توسعه و برنامه نویسی شرکت در حال برنامه نویسی میباشد و بزودی با تحول جدیدی برای تمامی کاربران و نمایندگان ارائه خواهد شد تا مشکلات اینچنین یکبار برای همیشه رفع شود . 

خلاصه ای در خصوص دامنه های فعلی در ریسلو و عملکرد فراسو در این خصوص

به طور خلاصه هیچ اتفاقی برای دامنه های موجود در ریسلو نخواهد افتاد و شرکت فراسو در حال فراهم آوردن زیرساخت های لازم جهت رفع همیشگی این مشکل میباشد و بزودی اطلاع رسانی های آتی در این خصوص ارسال خواهد شد ، راه حلی که در حال فراهم اوردن زیرساخت های آن هستیم فراتر از یک انتقال ساده به رجیسترار دیگر بوده و برای همیشه این مشکل را برای کاربران ایرانی رفع خواهیم نمود . 

انتخاب آسان هاست و سرور مجازی